Chat with us, powered by LiveChat
Telefon Chat

Dobre praktyki ROBYG w 20. raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

26.05.2022

Aż 9 przykładów dobrych praktyk ROBYG zostało ujęte w najnowszym, 20. już raporcie  „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Publikacja stanowi największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W jubileuszowej edycji zaprezentowano 1677 działań podjętych przez 283 firmy.

Przedstawione w raporcie działania są zdefiniowane przez normę ISO 26000 i dzielą się na następujące obszary: prawa człowieka, środowisko, ład organizacyjny, praktyki z zakresu pracy, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne oraz zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej.

Wśród działań ROBYG, które zostały uwzględnione w tegorocznej edycji raportu FOB, znalazły się następujące praktyki:

• z obszaru społecznego – promowanie idei 15-minutowych miast;
• w zakresie środowiska – wspieranie bioróżnorodności i walka z miejskimi wyspami ciepła, wdrożenie zielonego standardu ROBYG, deklaracja przejścia w 100% na energię odnawialną w procesach budowlanych do końca 2024 r., posiadanie reprezentanta w Europejskim Pakcie Klimatycznym oraz promocja mikro- i elektromobliności;
• w zakresie praw człowieka – promowanie przez ROBYG różnorodności i udziału kobiet w zarządzaniu firmą;
• z obszaru ładu korporacyjnego –  wdrożenie wewnętrznych regulacji w odpowiedzi na zmiany klimatyczne oraz wdrożenie Strategii ESG.

Pełen raport dostępny jest tutaj.

Poleć artykuł