logo
25 Kwietnia 2022
ROBYG z kolejną zieloną inicjatywą w Poznaniu

22 oraz 23 kwietnia br. deweloper ROBYG po raz kolejny wziął udział już w 25 edycji akcji „Wiosenne Porządki” organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Tym razem posprzątany został teren między trasą tramwaju PST a ulicami Pułaskiego i księcia Mieszka I (trasa przy Cytadeli).

Celem akcji „Wiosenne Porządki”, która łączy się ze Światowym Dniem Ziemi, przypadającym na 22 kwietnia, jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Tylko w ubiegłym roku udało się zebrać w całym mieście ponad 53 tony odpadów.

Tym razem we współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, ROBYG wybrał teren pomiędzy trasą PST a Parkiem Cytadela, niedaleko ulic Puławskiego oraz księcia Mieszka I. Urzędnicy otrzymywali liczne zgłoszenia od mieszkańców dotyczące zaśmiecenia właśnie tego obszaru. Prace porządkowe trwały przez kilkanaście godzin i zaowocowały wywiezieniem kilkunastu metrów sześciennych śmieci.

Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się wziąć udział w inicjatywie, która promuje proekologiczne postawy w społeczeństwie. Takie akcje sprawiają, że możemy wspólnie zadbać o dobro miasta, ochronę przyrody, a zarazem podkreślić, jak ważna jest nasza wspólna odpowiedzialność za planetę. Temat dbałości o środowisko jest nam niezwykle bliski. W ROBYG projektujemy rozwiązania, które mają polepszyć życie tysięcy ludzi. Chcemy być blisko lokalnych społeczności i odpowiadać na jej bieżące potrzeby, dlatego już po raz kolejny wzięliśmy udział w wiosennych porządkach Poznania, przyczyniając się tym samym do zadbania o otoczenie naszej pierwszej inwestycji w Poznaniu Początek Piątkowomówi Anna Wojciechowska, Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu. 

Podsumowanie w liczbach:

10 godzin sprzątania przez 2 dni,
50 120-litrowych worków na śmieci.

To już kolejna tego typu proekologiczna inicjatywa przeprowadzona przez ROBYG. W poprzednim roku firma posprzątała Skwer przy ul. Solnej oraz sąsiadujące z poznańską Katedrą i byłą elektrociepłownią tereny na Ostrowie Tumskim. Deweloper przekazał również 75 tys. nasion drzewek dla poznańskich przedszkoli oraz rozdał poznaniakom drzewka we współpracy z „Zielonym Targiem”. Kolejne działania już wkrótce.

Telefon
Wiadomość