logo
4 Lipca 2022
Warsztatowe lato po sąsiedzku – ROBYG zaprasza dzieci na Piątkowo

W czasie letnich wakacji dla dzieci mieszkających na poznańskim Piątkowie i w okolicy odbędą się ciekawe warsztaty ekologiczne. 16 lipca oraz 6 sierpnia najmłodsi będą mieli okazję poznać Biolka – maskotkę Zakładu Zagospodarowania Odpadów, który opowie o prawidłowej segregacji – oraz zasiać do donic własne łąki kwietne wspierające miejską bioróżnorodność. Nasionka i inne materiały ufundował deweloper ROBYG, która wspólnie z Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód organizuje wydarzenie.

Na pomysł zorganizowania warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wpadł deweloper, który wybrał dzielnicę Piątkowo na lokalizację swojej pierwszej inwestycji w Poznaniu. Przygotowany wspólnie z ekspertami z ZZO program warsztatów zostanie zrealizowany w lipcu i sierpniu w przestrzeni placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na Fyrtlu. Mieszczący się na os. Bolesława Chrobrego 105 lokal z ogródkiem jest miejscem działalności Sąsiedzkiego Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód, które jest współorganizatorem wydarzenia.

Od lat wspieramy lokalne inicjatywy społeczne, kulturalne i prozdrowotne, angażujemy się w życie miast i dzielnic, w których powstają nasze inwestycje, sponsorujemy i współorganizujemy różnego rodzaju wydarzenia sprzyjające sąsiedzkiej integracji. Warsztaty dla dzieci są ciekawą inicjatywą pozwalającą na integrację mieszkańców i edukację najmłodszych. W przystępnej formie aktywnych zajęć dzieciom zostają przybliżone istotne kwestie dotyczące ochrony bioróżnorodności, do czego w ROBYG przykładamy szczególną wagę. Chcemy, by nasze osiedla tworzyły wspólnoty aktywnie angażujące się w działalność dla planety i dla ludzi, zgodnie z celami wpisanymi w naszą strategię ESG, dlatego umożliwiamy im to i tworzymy dla nich przyjazne przestrzeniemówi Anna Wojciechowska, Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu. 

Deweloper aktywnie popiera inicjatywy na rzecz walki ze zmianami klimatu i systematycznie prowadzi działania mające na celu edukowanie i promowanie proekologicznych postaw – w tym roku posprzątał już tereny w Poznaniu i Gdańsku oraz zachęcał do siania łąk kwietnych, rozdając mieszkańcom miast specjalnie przygotowane mieszanki nasion. Tym razem w stolicy Wielkopolski ROBYG przy wsparciu profesjonalistów z obszaru ochrony bioróżnorodności, będzie edukował dzieci – podczas trwających maksymalnie 1,5 godziny warsztatów dzieci zdobędą wiedzę na temat odpadów – m.in. jak prawidłowo je segregować, co się z nimi dzieje. W części praktycznej najmłodsi będą natomiast mogli przygotować ręcznie ozdobione doniczki do miniłąk kwietnych na własne balkony i parapety. Następnie z miododajnych mieszanek roślin wieloletnich i jednorocznych zasieją łąki do ziemi kompostowej, by zabrać je do domu i obserwować wzrastające życie. Deweloper chce, by mikrołączki cieszyły oko i wspierały walkę ze skutkami zmian klimatu, dostarczając pożytecznym owadom i ptakom pożywienia i schronienia.

Szczegóły dotyczące warsztatów:

  • Terminy [warsztaty tożsame]: 16 lipca na godz. 10:00, 6 sierpnia na godz. 10:00 – w razie większej ilości zgłoszeń zostaną zorganizowane dodatkowe grupy o godz. 11:30
  • Zgłoszenia za pomocą formularza: https://forms.gle/Ecg2Tjy1AtPRFrpA8
  • Dla dzieci w wieku 5-10 lat (młodsze dzieci muszą być z opiekunami)
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny
  • Na miejscu będą dostępne napoje – organizator w duchu ekologicznym zachęca do przyniesienia własnych kubków

Więcej o działaniach ROBYG na stronie: www.esg.robyg.pl

Telefon
Wiadomość