Chat with us, powered by LiveChat
Telefon Chat

Nie czekaj z kredytem – od kwietnia duży spadek zdolności kredytowej!

18.03.2022

To najlepszy moment, aby zainwestować we własne mieszkanie

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi KNF w zakresie obniżenia ryzyka kredytowego, banki zaostrzają kryteria oceny zdolności kredytowej. Rekomendacja KNF wskazuje na kalkulację oprocentowania kredytów przy założeniu, że referencyjna stopa procentowa NBP wzrośnie jeszcze o 5 p.p. (dziś wynosi 3,5%). Dodatkowym wskaźnikiem przekładającym się na przyznanie określonej kwoty kredytu jest parametr DStI (z ang. Debt Service to Income, potocznie: poziom zadłużenia versus przychody gospodarstwa domowego). Do tej pory DStI wynosił maksymalnie 50% przy uzyskiwaniu przez przyszłego kredytobiorcę przychodów na poziomie poniżej średniej krajowej lub 65%, jeśli jego dochody netto są wyższe niż przeciętna pensja netto.

Od 1 kwietnia br. Rekomendacja narzuca DStI odpowiednio 40% i 50%. Wynikiem tych zmian będzie niedostępność kredytów dla niektórych osób osiągających niższe dochody lub otrzymywanie decyzji kredytowych na niższe kwoty niż zakładane, co może się przełożyć finalnie na brak środków na zakup mieszkania.

Nie czekaj z kredytem – kup mieszkanie teraz!

Sprawdź już teraz naszą aktualną ofertę mieszkań

Mieszkania 1-pokojowe

Mieszkania 2-pokojowe

Mieszkania 3-pokojowe

Mieszkania 4-pokojowe 

 

Zapraszamy do Biura Sprzedaży przy ul. Wojciechowskiego 7-17 w Poznaniu, gdzie nasi doradcy chętnie opowiedzą więcej o ofercie.

Jednocześnie przypominamy, że dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo stosując środki ochrony, natomiast jeśli preferują Państwo kontakt zdalny zapraszamy do skorzystania z:

  • telefonu, dzwoniąc pod numer +48 61 610 00 61
  • formularza kontaktowego (dostępnego po kliknięciu różowej ikony)
  • korzystając z rozmowy na chacie (zielona ikona).