Chat with us, powered by LiveChat
Telefon Chat

Wiosenne porządki w Poznaniu

26.04.2022

Miło nam poinformować, że 22 oraz 23 kwietnia po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji „Wiosenne Porządki” organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznań. Tym razem posprzątany został teren między trasą tramwaju PST a ulicami Pułaskiego i księcia Mieszka I (trasa przy Cytadeli).

Celem akcji „Wiosenne Porządki”, która łączy się ze Światowym Dniem Ziemi, przypadającym na 22 kwietnia, jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Tylko w ubiegłym roku udało się zebrać w całym mieście ponad 53 tony odpadów.

Tym razem we współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta wybraliśmy teren pomiędzy trasą PST a Parkiem Cytadela, niedaleko ulic Puławskiego oraz księcia Mieszka I. Urzędnicy otrzymywali liczne zgłoszenia od mieszkańców dotyczące zaśmiecenia właśnie tego obszaru. Prace porządkowe trwały przez kilkanaście godzin i zaowocowały wywiezieniem kilkunastu metrów sześciennych śmieci.

Podsumowanie w liczbach:

10 godzin sprzątania przez 2 dni,
50 120-litrowych worków na śmieci

To już kolejna tego typu proekologiczna inicjatywa przeprowadzona przez ROBYG. W poprzednim roku posprzątaliśmy Skwer przy ul. Solnej oraz sąsiadujące z poznańską Katedrą i byłą elektrociepłownią tereny na Ostrowie Tumskim. Przekazaliśmy również 75 tys. nasion drzewek dla poznańskich przedszkoli oraz rozdaliśmy Poznaniakom drzewka we współpracy z „Zielonym Targiem”. Kolejne działania już wkrótce.